Щороку у березні відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу, або так званою паличкою бацилою, яка довго зберігає свої властивості при висиханні, замерзанні та після обробки спиртом чи кислотою. У той же час бацила Коха, як її ще називають, гине від прямих сонячних променів, високих температур, від речовин, які містять хлор.
Основні симптоми захворювання:
Туберкульоз протікає у відкритій та закритій формах. Заразна тільки перша. В цьому випадку у мокротинні хворого присутні бактерії, і він здатний передати паличку ще 10-15 людям. У протитуберкульозному диспансері проводять аналіз, що визначає, чи є в мокроті хворого збудники, і чи є він небезпечним для оточуючих. Діагностувати захворювання можливо і за допомогою флюорографії, рентгена або комп’ютерної томографії.
На даний час в Україні спостерігається стабілізація ситуації з поширенням туберкульозу. Водночас залишається проблема мультирезистентних форм. Пандемія коронавірусу, що накладається на високі рівні поширення туберкульозу, може мати тяжкі наслідки.
Під час пандемії коронавірусу хворі з туберкульозом входять до групи ризику. Вони вже мають ураження легеневих тканин. Для цих пацієнтів найголовніше - самоізоляція вдома. Для медиків важливо організовувати дистанційне лікування під контролем та безперебійне забезпечення хворих на туберкульоз необхідними ліками.
За додатковою інформацією звертайтеся до КНП ММР "Центр соціального значущих хвороб" (вул. 3 Воєнна, 8).
Телефон для довідок: 0512-24-11-01.
ПОШУК НА САЙТІ