1 5 2
prezident rada kmu Державна міграційна служба України ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ Міністерство юстиції України oda_mykolaiv gorsovet Єдиний державний веб-портал відкритих даних Корабельний район nalogovay

ЦЕНТРАЛЬНЄ ОБ’ЄДНАНE УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

05.12.2018

Шановні одержувачі пенсій!

 

            Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє.

 

Порядок проведення перерахунку пенсій з 01.12.2018

 

Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017  № 2246-VIII встановлено розміри прожиткового мінімуму з 01.12.2018, зокрема:

на одну особу в розрахунку на місяць – 1853 грн.,

для непрацездатних осіб – 1497 грн.

 

І. Види пенсійних виплат, які будуть перераховані у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму з 01.12.2018:

1. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1497,00 грн.:

 • мінімальний розмір пенсії за віком та доплата за понаднормативний стаж (непрацюючим пенсіонерам);
 • пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";
 • мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника;
 • мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
 • підвищення, передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
 • мінімальний розмір пенсії військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • підвищення, передбачені Законом України "Про жертви нацистських переслідувань";
 • мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;
 • мінімальний розмір пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
 • розмір доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання;
 • розмір щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян".

Мінімальний розмір пенсії за віком збільшиться з 1452 грн. до 1497 грн.

Мінімальний розмір пенсії шахтарям збільшиться з 4356 грн. до 4491 грн.                     (1497 грн. х 3).

Мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців збільшиться з 2904 грн. до 2994 грн. (1497 грн. х 2).

 

 

Мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам війни, інвалідам, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та учасникам бойових дій збільшиться:

 

І гр.    з 4138,20 грн. до 4266,45 грн.

ІІ гр.   з 3702,60 грн. до 3817,35 грн.

ІІІ гр.  з 3267,00 грн. до 3368,25 грн.

УБД    з 2395,80 грн. до 2470,05 грн.

 

2. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі  – 1853,00 грн.:

 • надбавки особам, які мають статус “Почесний донор СРСР”, “Почесний донор України”, тобто розмір надбавки збільшиться з 177,70 грн. (1777 х 10%) до 185,30 грн.          (1853 х 10%).

 

Після перерахунку розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 14970 грн.

 

 

ІІ. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1497,00 грн. з 01.12.2018 перерахунок не провадиться:

 • працюючим пенсіонерам – доплати до мінімального розміру пенсії за віком та доплати за понаднормативний стаж;
 • підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";
 • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
 • по пенсійним справам, в яких складові пенсійних виплат  встановлені у фіксованій сумі.

 

 

Порядок проведення перерахунку пенсій з 01.01.2019

 

Частиною 2 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами) передбачено, що з 01 січня 2018 року для осіб, які досягли віку           65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Отже, у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2019 буде проведено перерахунок пенсії зазначеній категорії осіб. 

Перерахунок пенсії з 01.01.2019 не проводиться особам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

 

 

26.11.2018

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ! МАЄМО ПРИЄМНУ НАГОДУ ПОВІДОМИТИ ВАМ ПРО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВЕБ-ПОРТАЛУ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

З огляду на зміни в законодавстві щодо розрахунку та виплати лікарняних на веб-порталі відкрито можливість отримувати відомості про страховий стаж ваших працівників (форма довідки відповідно до додатку 9 Положення про реєстр застрахованих осіб). Перевага такої можливості полягає в тому, що ви можете отримати зазначену довідку самостійно. Тобто, ні вам, ні вашому працівнику не треба особисто відвідувати управління Фонду. Достатньо лише увійти на свою сторінку на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису печатки вашого підприємства.

Для отримання довідки про страховий стаж працівника та довідки за формою ОК-7 необхідно скористатись функцією «Запит на отримання електронних документів» у розділі «Комунікації з ПФУ». Довідка сформується протягом 2 хвилин і буде викладена для перегляду та роздруку (копіювання на зовнішній носій) в розділ «Звернення».

Крім того, відтепер ви маєте можливість засобами порталу контролювати опрацювання звітності та повноту оплати зобов’язання щодо ЄСВ.

За допомогою функції «Звернення» у розділі «Комунікації з ПФУ» надіслати електронний лист з питань подання звітності, нарахування та сплати внесків, порядку подання документів на призначення та перерахунок пенсійних виплат, свої пропозиції та зауваження щодо покращення роботи та розширення можливостей інтерактивної взаємодії з органами Фонду засобами порталу. Зауважуємо, що всі електронні звернення, які ви надсилаєте засобами особистої сторінки на порталі розглядаються за тими самими правилами, що і паперові звернення та листи. Але, враховуючи, що в такому випадку ви використовуєте внутрішній механізм взаємодії Пенсійного фонду в режимі он-лайн, то ваш лист (або повідомлення) автоматично реєструється і передається на розгляд відразу.

Отже, за допомогою особистої сторінки на порталі реалізовано вашу можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.

Зауважуємо, що взаємодіяти з Пенсійним фондом за допомогою особистої сторінки на порталі мають можливість і роботодавці, і підприємці, які не мають електронного цифрового підпису. Але для відкриття такої можливості необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду з метою отримання коду для реєстрації.

Відео інструкції по налаштуванню та використанню електронних сервісів Пенсійного фонду України можна переглянути за адресою http://www.pfu.gov.ua/category/instruktsiyi/.

Також сповіщаємо, що можливість інтерактивного спілкування з Пенсійним фондом мають і громадяни. Тому просимо повідомити ваших рідних і колег про надання Пенсійним фондом електронних послуг.

 

24.10.2018

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН-ОФОРМЛЮВАЧІВ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ!

 

У зв’язку із внесенням змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє, що житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

- за інформацією Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, у них відсутні доходи, які враховуються під час призначення субсидії;

- або вони отримували середньомісячний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

- та/або вони не сплатили єдиний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Нагадуємо, що відповідно до частини п’ятої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

Сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої на дату укладення договору.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

58-38-66, 58-38-71

 

18.10.2018

ШАНОВНІ ПІДПРИЄМЦІ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ!

 

Кабінетом Міністрів України 03.10.2018 прийнято постанову № 793 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», якою визначено, що підприємницька діяльність із застосуванням спрощеної системи оподаткування та фіксованого податку зараховуються до трудового стажу підприємця для призначення пенсії за період:

- з 01.01.1998 по 31.12.2003 на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності;

- з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи – за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

09.10.2018

КОНТРОЛЮЙ СВІЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ ВЖЕ ЗАРАЗ!

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИНИ, у зв’язку з підвищенням страхового стажу, необхідного для набуття права на пенсію, закликаємо Вас скористатися перевагами, які надає веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. За допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України кожен громадянин може перевіряти, як роботодавець сплачує за нього внески та який страховий стаж буде йому зараховано.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно прийти до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання та оформити заяву. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Зареєструватися можливо за адресою Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області: м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 55-е, 1, 3 поверх (Центральний та Заводський відділи обслуговування громадян). Також відкрити особистий кабінет можна за допомогою ключа цифрового підпису (ЕЦП), отримавши його у центрах сертифікації.

 

З повагою, Керівництво Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

27.09.2018

 

Правила формування даних в додатку 4 Порядку звітування про ЄСВ

 

Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє, що з 06.07.2018 набрав чинності наказ Мінфіну України від 15.05.2018 № 511, яким внесено зміни та доповнення до власного наказу від 14.04.2015 № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зауважуємо на окремі правила формування даних в додатку 4 Порядку звітування про ЄСВ.

Таблицю 1 розширено новими рядками (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1), в яких передбачено складання відомостей про нарахування ЄСВ за ставкою 22 % для осіб з інвалідністю, для яких на даний час передбачені ставки 8,41, 5,3 і 5,5 %. Тобто, в цих рядках необхідно формувати не різницю між 22 % і 8 %, а в повному розмірі 22%. При цьому зауважуємо, що в ПЗ Медок відповідні рядки необхідно заповнити «в ручному режимі» (не формуються автоматично).

У звіті за серпень 2018 року формувати  відомості в таблиці 5 додатку 4
тільки на осіб, які в серпні змінили посаду або прийняті (звільнені) на роботу і у разі, якщо записи трудової книжки про професію приводять у відповідність до класифікатора . Тобто про всіх працівників, які працюють подавати не потрібно.

Подавайте таблицю 5 додатку 4 необхідно, лише якщо на те є підстави. Як і раніше, формувати її, якщо:

 • укладено або розірвано трудовий договір чи цивільно-правовий договір із застрахованою особою (крім підприємців);
 • укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яку працевлаштували на нове робоче місце;
 • надано працівниці відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у т. ч. особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
 • надано особі відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • надано особі відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шести років.

За оновленим Порядком ЄСВ подавати таблицю 5 додатку 4 ще, якщо:

 • особу перевели на іншу посаду чи роботу в того самого страхувальника;
 • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби. Це не стосується «звичайних» роботодавців. Передбачена тільки для силових структур (військових частин, органів поліції тощо). Тому, якщо працівника «звичайного» роботодавця призвали на строкову службу (працівник уклав контракт), формувати таблицю 5 додатку 4 і показувати початок і закінчення служби не потрібно.

Важливо. В таблиці 5 додатку 4 не треба відображати відомості про тимчасове переведення чи виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Необхідно формувати відомості лише про переведення працівника на постійну посаду, про що зазначено у трудовій книжці.

Заповнювати реквізити 12-14 в таблиці 5 додатку 4 необхідно за допомогою Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (далі -  Класифікатор професій). Професійна назва роботи – п’ята графа Класифікатора професій.

Зауважуємо:

 • Якщо у Класифікаторі професій немає коду КЗППТР, реквізит 13 не заповнюється;
 • реквізити 12 – 15 необхідно формувати, лише коли працівника прийнято або звільнено з роботи, або змінено йому посаду;
 • реквізити 13 - 15 в таблиці 5 додатку 4 не заповнюють силові структури;
 • реквізити 12 – 15 в таблиці 5 додатку 4 не заповнюють, якщо укладено цивільно-правовий договір із фізичною особою про надання послуг або виконання робіт;
 • реквізити 12 – 15 в таблиці 5 додатку 4 не заповнюють для «мамочок» (жінки, що пішли у декретну відпустку або у відпустку по догляду за дитиною).

Якщо в класифікаторі немає професії необхідно обрати похідну. Заступники є тільки у керівників, отже в реквізиті 12 обираємо посаду керівника, а в 15 – зазначаємо заступник. У разі, якщо зараз почнуть приводити записи трудової книжки до класифікатора, то всі записи треба відобразити в таблиці 5 додатку 4. На проведення записів трудової книжки у відповідність видається наказ, отже ці дані повинні бути відображені у звіті.

Для формування реквізиту 16 «Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» таблиці 5 додатку 4 необхідно зазначити назву документа (наприклад, наказ), його дату і номер.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ КОРУПЦІЇ НА АВТОРИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І СУСПІЛЬСТВА В ЦІЛОМУ

На сьогодні корупція розглядається як одна з найнебезпечніших загроз правопорядку та демократії. Це негативне явище породжує виникнення таких чинників, які створюють реальну загрозу національній безпеці розвитку держави, що негативно впливає на всі сфери суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну та правову сфери, громадську свідомість.

Корупція на рівні управління є небезпечним явищем, оскільки влада втрачає своє призначення, перестає бути представником і захисником громадян, а перетворюється у загрозу для них, суспільство поділяється на дві підсистеми: одна з них орієнтується на правові та моральні норми, інша – на власні цілі і засоби їх досягнення, інші системи цінностей, власні закони.

Буде чи не буде вчинене корупційне діяння залежить від конкретної особистості, її поведінки, свідомості, способу мислення. В країнах, де хабарництво зустрічається рідко, воно асоціюється в громадській свідомості з великим злом для суспільства. У країнах, де корумповані відносини мають масовий характер, вони витісняють правові, етично-моральні відносини між людьми, перетворюються в звичайне правило поведінки для значної частини населення. Така поведінка зафіксовується у свідомості людей, і кожне наступне покоління формується під впливом тих цінностей які існують у суспільстві. Прикладом цього є реакція суспільства на повідомлення про факти корупції, які останніми роками сприймаються досить спокійно і розглядаються як способи вирішення особистих проблем. Звідси розвивається ще одна із негативних якостей – суспільна байдужість до того, що відбувається. Це також є свідченням поширення корупції на всіх рівнях суспільства та про невисоку згоду населення рішуче протидіяти корупції.

Є й інший бік цього явища, коли держава створює такі умови, за яких певна частина громадян просто змушена йти на такий крок щоб задовольнити свої законні інтереси, конституційні чи природні права через посадових осіб, які далеко не завжди є взірцем правомірної поведінки.

З усього наведеного вище можна зробити висновок, що корупція не є якістю людини, яка надана їй від народження. Ця властивість закладається в свідомість людини під впливом середовища в якому вона формується, в атмосфері яка є навколо неї, засвоюючи змалку вчинки, які називалися аморальними, а які заохочувалися.

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області  повідомляє, що у разі наявності інформації чи фактів, пов’язаних з корупційними діяннями працівників Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області , звертайтесь на „телефон   довіри” управління: 58 38 62 або 58 38 76.

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

20.08.2018

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ТА ЙОГО ПЕРЕВАГИ

Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.
Електронне пенсійне посвідчення – це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, здійснити оплату комунальних, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.
Електронне пенсійне посвідчення містить в собі електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично підтверджує свою особу і може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу Інтернет. Також, людина може отримати доступ до пенсійної справи, до даних про стаж та заробітну плату, користуватися іншими сервісами державних органів. 
Щоб отримати модернізований пенсійний документ, зверніться до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та подайте заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30х25 мм. Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів.
Пенсіонери Центрального та Заводського районів можуть звернутися за адресою Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області: пр. Богоявленський, 55-Е, Центральний та Заводський відділи обслуговування громадян.
Пенсіонери Миколаївського району можуть звернутися за адресою: вул. Очаківська, 125-А, Миколаївський відділ обслуговування громадян.

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області 

 

 

08.08.2018

РОЗ’ЯСНЕННЯ СТОСОВНО ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області з метою інформування публікує окремі позиції чинного законодавства України стосовно порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) дано нові визначення термінів «приватний інтерес», «реальний конфлікт інтересів» та «потенційний конфлікт інтересів». Порушене питання вказаний Закон врегульовує окремим розділом V.

Так, приватний інтерес – це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Потенційний конфлікт інтересів – наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Способи врегулювання конфлікту інтересів. Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону, зобов’язані:

1)      вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2)  повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі – Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3)  не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4)  вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

У разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов’язана звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у розділі 5 Закону.

Згідно зі ст. 29 даного Закону до осіб, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть бути застосовані заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту шляхом:

- усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті;

- застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень;

- обмеження доступу особи до певної інформації;

- перегляду обсягу службових повноважень особи;

- переведення особи на іншу посаду;

- звільнення особи.

Окрім того законодавство передбачає можливість особам самостійно вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення з посади. Позбавлення приватного інтересу має виключати будь-яку можливість його приховування.

Якщо особа отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона звільняється від відповідальності, якщо у діях, щодо яких вона зверталася за роз’ясненням пізніше, було виявлено конфлікт інтересів.

Адміністрація управління

 

ВИПЛАТА НЕДООТРИМАНОЇ ПЕНСІЇ ОСІБ, ЯКІ НЕ БУЛИ

ЗАРЕЄСТРОВАНІ ЯК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ НА ПІДКОНТРОЛЬНІЙ

УКРАЇНСЬКІЙ ВЛАДІ ТЕРИТОРІЇ

 

Недоотриману пенсію осіб, які не були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи на підконтрольній українській владі території, можливо отримати за місцем перебування членів сімей або інших осіб, які мали право на отримання пенсії, на обліку відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, або за місцем їх постійної реєстрації на контрольованій території. Для цього усі необхідні документи, що підтверджують родинні стосунки та спільне проживання, а також довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, потрібно надати до управління Пенсійного фонду України за місцем тимчасового перебування або свого постійного проживання.

Якщо від дати смерті не минуло шість місяців, то пенсію виплачують членам сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на час його смерті.

За документи, що підтверджують спільне місце проживання, приймається паспорт заявника із реєстрацію адреси проживання, спільною з пенсіонером.

Належність до кола членів сім’ї (діти, батьки, подружжя) підтверджується штампами у паспорті або свідоцтвом про народження, або свідоцтвом про шлюб, або рішеннями суду.

​Якщо після смерті сплинуло шість місяців, недоотримана пенсія виплачується особам, зазначеним у свідоцтві про право на спадщину.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління

Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

23.07.2018

ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ!
НОТАРІАЛЬНЕ ПОСВІДЧЕННЯ КУПІВЛІ – ПРОДАЖУ 
НЕРУХОМОГО МАЙНА

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області нагадує, що 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Цим Законом внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна. 

Так, нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна.

Суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна сплачуються платниками цього збору за місцем розташування держаної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Нотаріуси щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі – продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України. 

Телефон для довідок: 58-38-66, 58-38-70.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

 

НОВИЙ СЕРВІС ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ - СМС ІНФОРМУВАННЯ

Пенсійний фонд України запровадив новий онлайн – сервіс для громадян – СМС – інформування.

Відтер, за допомогою СМС-повідомлень Пенсійний фонд інформуватиме пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсій, а застрахованих осіб – про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.
У зв’язку з цим, запрошуємо всіх бажаючих з числа пенсіонерів та застрахованих осіб завітати до територіальних управлінь Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області та надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання СМС-повідомлень від Пенсійного фонду України.

Одночасно закликаємо громадян реєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України. Адже, користуючись електронним сервісом Фонду, ви матимете доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та будете володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків.

Крім цього, особи, які користуються послугами веб-порталу за допомогою електронного цифрового підпису мають можливість замовити послугу СМС-інформування безпосередньо на порталі, не звертаючись до органів Пенсійного фонду України.

Чекаємо Вас за адресами Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області:

- м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 55 – е, відділи обслуговування громадян (понеділок – четвер з 08:30 до 17:15, п’ятниця – з 08:30 до 16:00);

- вул. Очаківська, 125-А (понеділок – четвер з 08:30 до 17:15, п’ятниця – з 08:30 до 16:00).

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

18.06.2018

Увага – сезонні роботи!

 

Літо – час сезонних робіт та наймання сезонних працівників. Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва  Миколаївської області нагадує, що сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує 6 місяців (п. 1 Указу № 310).

Список сезонних робіт

Галузь

Роботи

1

Лісова промисловість і лісове господарство

добування живиці, барасу і ялинкової сірки, заготівля пньового осмолу, заготівля лика, лісокультурні роботи – підготовка ґрунту, посів і садіння сісц, догляд за лісовими культурами, робота в лісорозсадниках; лісозахисні та протипожежні роботи – боротьба із шкідниками і хворобами лісу, прокладання мінералізованих смуг, чергування на пожежних вишках, наземне пожежне патрулювання лісів; заготівля насіння; збирання і переробка харчових продуктів лісу; польові лісовпорядні роботи

2

Торф'яна промисловість

підготовчі роботи; добування, сушіння та збирання торфу; ремонт і обслуговування технологічного обладнання в польових умовах

3

Сільське господарство

Робота в овочівництві, садівництві, виноградарстві, буряківництві, хмелярстві, на вирощуванні і збиранні картоплі, тютюну, кормів, баштанних культур, лікарських рослин; робота на інкубаторно-птахівничих та міжгосподарських інкубаторних станціях

4

Переробні галузі промисловості

Робота на підприємствах переробки плодоовочевої продукції; робота на підприємствах цукрової галузі промисловості; первинне виробництво

5

Санаторно-курортні заклади і заклади відпочинку

Роботи, пов’язані з санаторно-курортним обслуговуванням хворих і відпочивальників у санаторно-курортних закладах і закладах відпочинку

6

Трпнспортно-дорожній комплекс

Авіаційні роботи в сільському та лісовому господарстві

 

     Список сезонних робіт та галузей є вичерпним, тож із працівником може бути укладено трудовий договір на виконання сезонної роботи, якщо робота відповідає таким вимогам:
 • не може виконуватися протягом всього року в результаті природних та кліматичних умові тому виконується протягом певного періоду, що не перевищує 6 місяців;
 • є у списку Сезонних робіт.
Звісно літо – це не єдино пора року, яку можна вважати сезоном для найму сезонних працівників. Наприклад, якщо санаторно-курортний заклад спеціалізується виключно на наданні послуг зимового відпочинку, для нього сезоном буде якраз зима. Але, якщо такий заклад працює весь рік або більше 6 місяців на рік, права наймати саме сезонних працівників у нього немає. У разі невиконання однієї із зазначених умов така робота не може вважатися сезонною й працівник не є сезонним. У цьому разі, якщо роботодавець та працівник бажають укласти трудові відносини на певний строк,  доведеться зазначати іншу поважну причину для цього (ст. 23 КЗпП).
У Списку сезонних робіт не зазначаються конкретні професії, посади сезонних працівників – іде мова лише про виконувану роботу. Тому на кожному підприємстві встановлюється у колективному договорі або іншому локальному нормативному документі (наказі, розпорядженні тощо) перелік професій, посад та конкретних видів сезонних робіт, а також заплановану тривалість, дату початку та закінчення таких робіт. Звісно, що фактичні строки трудових відносин із кожним працівником визначатимуться наказом про їх прийняття на роботу і про звільнення.
У момент укладання трудового договору на сезонні роботи необхідно дотримуватися вимог, передбачених ст. 3 – 6 Указу № 310:
 • працівник повинен бути попереджений про сезонний характер роботи, і ця умова (строкові трудові відносини і причина цього) обов’язково зазначається в наказі про прийняття на роботу;
 • строк трудового договору із сезонним працівником не повинен перевищувати тривалості сезону (6 місяців);
 • випробний термін для сезонних працівників не встановлюється.
Трудові договори з сезонними працівниками є строковими трудовими договорами, т.я. укладаються на визначений строк, що встановлюється за згодою сторін (п.2 ч.1 ст. 23 КЗпП) та на період виконання певної роботи (п.3 ч.1 ст.23 КЗпП) (лист Мінсоцполітики від 03.02.2003р. №06/2-4/13).
Сезонні працівники мають право працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, адже на них поширюються загальні правила, встановлені КЗпП, а особливих норм, які виключали б таку можливість немає.
Про укладання строкового трудового договору із сезонним працівником необхідно подавати повідомлення органу ДФС згідно з Постановою № 413.
Звільнення сезонних працівників відбувається після закінчення строку дії договору на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП. Заява працівника в цьому випадку не потрібна, крім випадків, коли розірвання строкового трудового договору відбувається достроково з ініціативи працівника (ст. 39 КЗпП). За загальним правилом, день звільнення – це останні робочий день працівника. Отже, звільняти сезонного працівника треба в останній день трудових відносин, який був зазначений у наказі про прийняття на роботу. Звільнення наступного дня після закінчення трудового договору з причини такого закінчення матиме негативні наслідки для роботодавця.

 

 

                                                                              Адміністрація Центрального об’єднаного

                                                                              Управління Пенсійного фонду України

                                                                              м. Миколаєва Миколаївської області

 

12.06.2018

Г Р А Ф І К

особистого прийому громадян в Центральному об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

№ п/п

Прізвище, ім’я, по-батькові керівника, який веде прийом

Посада керівника, який веде прийом

Дні тижня

Години прийому

1

Галинтовська

Ольга

Олександрівна

    Начальник управління

понеділок

 

четвер

9.00 - 12.00

 

15.00 - 17.00

2

Бондаренко Оксана Володимирівна

Перший заступник начальника управління

вівторок

 

п’ятниця

13.00 - 17.00

 

9.00 - 12.00

3

Токар

Олена

Вікторівна

Заступник начальника управління

понеділок

 

 

четвер

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

 

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

4

Коломєєць

Юлія

Вікторівна

Заступник начальника управління

вівторок

 

 

п’ятниця

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

 

9.00 - 12.00

13.00 - 16.00

5

Філіпенко

Алла

Василівна

Начальник Центрального відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

понеділок

 

 

четвер

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

 

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

6

Кацубо

Наталя

Валеріївна

Начальник Центрального відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

понеділок

 

 

четвер

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

 

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

7

Ященко

Ірина

Олегівна

Начальник Заводського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

понеділок

 

 

четвер

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

 

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

8

Биханова

Світлана

Іванівна

Начальник Заводського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

 

понеділок

 

 

четвер

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

 

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

9

Скакун

Тетяна

Миколаївна

Начальник Миколаївського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

(вул. Очаківська, 125-А)

понеділок

 

 

четвер

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

 

9.00 – 12.00

13.00 – 17.00

10

Заволока

Олена

Іванівна

Начальник фінансово-економічного відділу - головний бухгалтер

 

понеділок

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

11

Щирая

Катерина Леонідівна

Начальник Центрального відділу обслуговування громадян

понеділок

 

 

четвер

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

 

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

12

Агафонова

Ірина

Іванівна

Начальник Заводського відділу обслуговування громадян

понеділок

 

 

четвер

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

 

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

13

Краснікова

Ірина

Едуардівна

Начальник Миколаївського відділу обслуговування громадян

(вул. Очаківська, 125-А)

понеділок

 

 

четвер

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

 

8.30 - 12.00

12.30 - 17.15

14

Петрова

Тетяна Валентинівна

Начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

понеділок

 

 

четвер

9.00 - 12.00

13.00 - 17.00

 

9.00 - 12.00

13.00-17.00

15

Кузьміна

Богдана

Миколаївна

Начальник юридичного відділу

середа

13.00 - 17.00

16

Волошанівський Андрій Васильович

Начальник адміністративно-господарського відділу

вівторок

9.00 – 12.00

17

Пастухова

Ірина

Іванівна

Начальник відділу по роботі з персоналом

понеділок

9.00 – 12.00

17

 

Центральний відділ обслуговування громадян

(1 поверх)

щодня

 

п’ятниця

8.30 - 17.15

 

8.30 - 16.00

19

 

Заводський відділ обслуговування громадян

(3 поверх)

щодня

 

п’ятниця

8.30 - 17.15

 

8.30 - 16.00

20

 

Миколаївський відділ обслуговування громадян

(вул. Очаківська, 125-А)

щодня

 

п’ятниця

8.30 - 17.15

 

8.30 - 16.00

 

Інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни приймаються ПОЗАЧЕРГОВО

 

 

11.06.2018

ОГОЛОШЕННЯ

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє

з метою реалізації Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року  № 672-р, та наближення послуг до громадян інформуємо, що з метою організації цільового індивідуального інформування громадян запроваджено сервіс інформування шляхом відправлення інформаційних СМС-повідомлень.

З питань реєстрації, як одержувача індивідуального інформування шляхом   СМС-повідомлення  Ви маєте право звернутися до органів Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання або з використанням електронного цифрового підпису через Особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

З повагою, Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в (м. Миколаєві) Миколаївської області.

 

05.06.2018

НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ КОРУПЦІЇ НА АВТОРИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І СУСПІЛЬСТВА В ЦІЛОМУ

На сьогодні корупція розглядається як одна з найнебезпечніших загроз правопорядку та демократії. Це негативне явище породжує виникнення таких чинників, які створюють реальну загрозу національній безпеці розвитку держави, що негативно впливає на всі сфери суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну та правову сфери, громадську свідомість.

Корупція на рівні управління є небезпечним явищем, оскільки влада втрачає своє призначення, перестає бути представником і захисником громадян, а перетворюється у загрозу для них, суспільство поділяється на дві підсистеми: одна з них орієнтується на правові та моральні норми, інша – на власні цілі і засоби їх досягнення, інші системи цінностей, власні закони.

Буде чи не буде вчинене корупційне діяння залежить від конкретної особистості, її поведінки, свідомості, способу мислення. В країнах, де хабарництво зустрічається рідко, воно асоціюється в громадській свідомості з великим злом для суспільства. У країнах, де корумповані відносини мають масовий характер, вони витісняють правові, етично-моральні відносини між людьми, перетворюються в звичайне правило поведінки для значної частини населення. Така поведінка зафіксовується у свідомості людей, і кожне наступне покоління формується під впливом тих цінностей які існують у суспільстві. Прикладом цього є реакція суспільства на повідомлення про факти корупції, які останніми роками сприймаються досить спокійно і розглядаються як способи вирішення особистих проблем. Звідси розвивається ще одна із негативних якостей – суспільна байдужість до того, що відбувається. Це також є свідченням поширення корупції на всіх рівнях суспільства та про невисоку згоду населення рішуче протидіяти корупції.

Є й інший бік цього явища, коли держава створює такі умови, за яких певна частина громадян просто змушена йти на такий крок щоб задовольнити свої законні інтереси, конституційні чи природні права через посадових осіб, які далеко не завжди є взірцем правомірної поведінки.

З усього наведеного вище можна зробити висновок, що корупція не є якістю людини, яка надана їй від народження. Ця властивість закладається в свідомість людини під впливом середовища в якому вона формується, в атмосфері яка є навколо неї, засвоюючи змалку вчинки, які називалися аморальними, а які заохочувалися.

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області  повідомляє, що у разі наявності інформації чи фактів, пов’язаних з корупційними діяннями працівників Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області , звертайтесь на „телефон   довіри” управління: 58 38 62 або 58 38 76.

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

23.05.2018

З 01.04.2018 перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам буде здійснюватись автоматично.

Так, відповідно до абзацу п’ятого частини четвертої статті 42 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058-ІV), органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини (перерахунок пенсії для осіб, які після продовження пенсії продовжили працювати), на найбільш вигідних умовах.

Нововведення в процедурі перерахунку обумовлені Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, яким було внесено зміни до Закону № 1058-ІV.

Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Надалі такий перерахунок буде проводитись автоматично щороку 1 квітня, при якому враховуватиметься увесь наявний на цей момент стаж.

Перерахунок буде проводитися на найбільш вигідних умовах: з урахуванням тільки страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати.

Так, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш, як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

На бажання пенсіонера при перерахунку пенсії може бути врахована також заробітна плата за періоди страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. У цьому випадку перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Доцільність перерахунку пенсії з урахуванням і стажу, і заробітної плати, одержаних після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, необхідно визначати в кожному конкретному випадку. Це обумовлено тим, що у разі перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати, одержаної після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, може застосовуватися нова збільшена норма щодо страхового стажу для визначення мінімального розміру пенсії за віком.

Зазначений вище порядок перерахунку пенсії не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону    № 1058-ІV.

 

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ!

 

07.12.2017 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Законом установлено у 2018 р. мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01.01.2018 р. — 3 723 грн., у зв’язку з цим змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, яка визначатиметься як максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Тобто максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2018 р. — 55 845 грн. Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн.

Для наочності пропонуємо Вам ознайомитися з особливостями сплати ЄСВ різним категоріям платників:

 

Категорія платника

Строк сплати
 

Мінімальний страховий внесок (22 % від мін.зарплати)

Звітний період

Звіт

за місяць, грн

за квартал, грн

за рік, грн

ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування

А також платники І групи єдиного податку

До 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

(19 квітня, 19 липня,

19 жовтня,  19 січня)

 

819,06
 

2 457,18
 

9 828,72

Календарний рік

(до 10 лютого року, наступного за звітним періодом)

Звіт за формою № Д5

ФОП, які обрали загальну систему оподаткування

 

До 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

(19 квітня, 19 липня,

19 жовтня,  19 січня)

 

819,06
 

2 457,18
 

9 828,72

Календарний рік

(до 10 лютого року, наступного за звітним періодом)

Звіт за формою № Д5

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність

До 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

(19 квітня, 19 липня,

19 жовтня,  19 січня)

 

819,06
 

2 457,18
 

9 828,72

Календарний рік

(до 1 травня року, наступного за звітним періодом)

Звіт за формою № Д5

Члени фермерського господарства

До 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

(19 квітня, 19 липня,

19 жовтня, 19 січня)

819,06
 

2 457,18
 

9 828,72

Календарний рік

(до 1 травня року, наступного за звітним періодом)

Звіт за формою № Д5

 

 

Звільняються від сплати ЄСВ за себе фізичні особи-підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним з джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також у відповідності до статті 6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств-боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Пам’ятайте!

Сплата єдиного соціального внеску у розмірі не менше мінімального (819,06 грн. в місяць) має вплив на розмір майбутньої пенсії та набуття страхового стажу для визначення права на призначення пенсії.

За роз’ясненнями звертайтесь:

- до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області  за адресою: м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 55-е, телефон 58-38-66;

- до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області за адресою:  м. Миколаїв, вул. Калова, 20, телефон 47-00-93

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

 

03.05.2018

                                                                                 Шановні громадяни!

 

Виплата заробітної плати у «конвертах» - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. 

 

За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості – використання робочої сили без оформлення трудового договору між фізичною особою – підприємцем і найманим працівником. В останні роки ця тенденція не спинилася і значна частка працівників фактично нелегально працює у приватних підприємців, фермерів, на будовах та в дрібних майстернях, на ринках, наданні тих чи інших послуг. Таким чином підприємці ухиляються від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати в так званих «конвертах», поза відомістю, без сплати податків та єдиного соціального внеску.

 

Від байдужості і мовчазної згоди кожен «трудовий нелегал» втрачає:

 • при досягненні пенсійного віку трудову пенсію, а при роботі без договору – весь трудовий стаж;

 • відпускні за час щорічної відпустки і, відповідно, саму відпустку, що визначено законодавством України;

 • грошову компенсацію за невикористану відпустку;

 • суму індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням цін;

 • доплату за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні;

 • допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби, а жінки допомогу по вагітності і пологах отримують в мінімальному розмірі;

 • компенсацію збитку у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання;

 • вихідну допомогу при звільненні через скорочення штатів;

 • допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного заробітку;

 • будь-яку можливість повернути через суд належні вам суми, компенсації і взагалі висунути претензії роботодавцеві.

 •  

Найефективнішим захистом громадян є їхня правова обізнаність. Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що неоформлений трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника. 

 

Тож, шановні громадяни, захистіть себе – працюйте та отримуйте заробітну плату легально!

 

26.04.2018

До уваги фізичних осіб-підприємців!

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області звертає увагу, що для отримання права на призначення пенсії за віком людині необхідно мати мінімальний страховий стаж 25 років, а умовою його набуття на сьогодні є сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тільки щомісячна сплата єдиного соціального внеску, в розмірі не менше мінімального, забезпечить зарахування страхового стажу за весь період роботи та фінансову стабільність при досягненні пенсійного віку в майбутньому. Тому саме підприємцям, які взяли на себе сміливість працювати «на себе» необхідно відповідально ставитись до свого пенсійного майбутнього та сплачувати суми єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі. Все, що «ховається в кишені» ніколи не буде враховано при розрахунку пенсії, а несплата єдиного внеску позбавить можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу.

Нагадуємо, що для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу необхідно щомісячно сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, на сьогодні це 819,06 грн.

Подбайте про своє майбутнє вже сьогодні!

 

                                             Адміністрація Центрального об’єднаного  

                                             управління Пенсійного фонду України

                                             м. Миколаєва Миколаївської області

 

ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ АРТИСТІВ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИХ ТА ІНШИХ ВИДОВИЩНИХ ЗАКЛАДІВ, ПІДПРИЄМСТВ І КОЛЕКТИВІВ

 

14 березня 2018 року Постановою Кабінету Міністрів України № 161 внесені зміни до умов призначення пенсій за вислугу років артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів. Відтепер право на пенсію за вислугу років артисти театральних та інших закладів мають незалежно від віку при наявності стажу творчої діяльності від 20 до 30 років. А саме:

- артисти балету та балету на льоду; артисти  -  виконавці  танцювальних  номерів у  професійних художніх колективах; артисти театрів міміки та жесту; травесті (артисти, які виконують ролі  хлопчиків,  підлітків, дівчаток); артисти   цирків і концертних організацій; артистки-вокалістки (солістки), солістки-бандуристки  театрів опери і балету, музичних і музично-драматичних театрів, концертних організацій, телебачення і  радіомовлення,  оперних  студій  вищих навчальних закладів мистецтв, жокеї мають право на пенсію за вислугу років за   наявності стажу творчої діяльності не менше 20 років.

- артисти-вокалісти (солісти) театрів опери і балету, музичних і музично-драматичних театрів, концертних організацій, телебачення і радіомовлення, оперних студій вищих навчальних закладів мистецтв (крім артисток-вокалісток (солісток), вказаних у пункті 1; артисти - виконавці трюкових номерів (каскадери); артисти професійних хорових колективів, які виконують  сольні партії; артисти, які грають на  духових  інструментах  у  професійних художніх колективах; артисти-ляльководи в театрах ляльок і цирках; артисти театрів юного глядача (театрів для дітей та юнацтва); жонглери та артисти оригінального жанру в цирках і концертних організаціях мають право на пенсію за вислугу років за   наявності стажу творчої діяльності не менше 25 років.

- артисти хору театрів опери і балету та професійних художніх колективів – за наявності стажу творчої діяльності не менше 30  років.

- творчі працівники (крім перелічених у пунктах 1-3 цього Переліку) театрів опери і балету, музичних театрів: а) артисти драми, артисти оркестру, які грають на духових інструментах, за наявності стажу творчої роботи на сцені на посадах, зазначених у цьому підпункті, не менше 25 років; б) артисти  оркестру (крім  тих,  які  грають  на  духових інструментах), артисти хору і    мімічного ансамблю, концертмейстери-піаністи,  артисти вокально-драматичної частини за наявності  стажу  творчої роботи на сцені не менше 30 років.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

24.04.2018

ПІДТВЕРДЖЕННЯ СТАЖУ РОБОТИ ЗА ВІДСУТНОСТІ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ АБО ВІДПОВІДНИХ ЗАПИСІВ У НІЙ

 

    При оформленні пенсії на пільгових умовах часто виникають питання щодо неправильного або неточного запису відомостей про роботу у трудовій книжці, щодо відсутності трудової книжці взагалі. Що робити у таких випадках?

    Відповідно до статті 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення” основним документом, що характеризує трудову діяльність працівника, є трудова книжка. За записами у трудовій книжці визначають як загальний стаж роботи, так і стаж роботи, що дає право на пенсію із зниженням пенсійного віку.

   У разі відсутності у трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, додається уточнююча довідка, форма якої передбачена пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

    У цій довідці має бути вказано:

- період роботи, що зараховують до спеціального стажу;

- професія (посада) працівника;

- характер виконуваної роботи;

- розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, затверджені Кабінетом Міністрів України;

- первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана ця довідка.

   Порядок застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383.

   Додатково в довідці наводяться такі відомості:

 • - стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) – про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції;

 • - стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками – операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) – про виконання встановлених норм обслуговування;

 • стосовно жінок, які працюють на вирощуванні, збиранні та післязбиральному обробленні тютюну - про зайнятість на перелічених роботах протягом повного сезону.

   Уточнюючу довідку видає підприємство, установа, організація або їх правонаступники.

   У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном. Спеціальний стаж в такому випадку встановлюється на комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ДО ПЕНСІЙ НАДБАВОК, ТА ПІДВИЩЕНЬ

 

       Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області  повідомляє, що при призначенні до пенсії надбавок і підвищень відповідно надаються такі документи:

 • - про перебування на утриманні заявника непрацездатних членів сім’ї. За такий документ приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування про перебування на утриманні чи про спільне проживання із заявником;

 • - завірені в установленому порядку копії посвідчень: учасника війни; учасника бойових дій; інваліда війни; особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (для підвищення пенсії згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

 • документи про визнання особи такою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною (для підвищення пенсії відповідно до статті 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»);

 • - документи про визнання заявника реабілітованим або членом сім’ї реабілітованого (для підвищення пенсії згідно з пунктом “г” ст.77 Закону України “Про пенсійне забезпечення”). Таким документом є завірена в установленому порядку копія посвідчення реабілітованого. Для осіб, реабілітованих згідно із ст. 3 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”, приймаються довідки органів внутрішніх справ, видані на підставі наявних у них відповідних документів (постанови про вислання, особистих справ на виселених осіб тощо), а за відсутності таких документів — довідки районних комісій з поновлення прав реабілітованих, видані на підставі встановленого факту виселення;

 • - документи про надання статусу особи, яка проживає, працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського (для підвищення пенсії згідно із ст.6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні”). Такими документами є копія відповідного посвідчення встановленого зразка або довідка органу місцевого самоврядування (органу виконавчої влади);

 • - документи про надання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС чи потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для призначення додаткової пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”). Такими документами є копія відповідного посвідчення встановленого зразка;

 • - експертний висновок щодо встановлення причинного зв’язку смерті з роботами з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС (для призначення компенсаційної виплати відповідно до ст.52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

 • - копія посвідчення “Почесний донор України”, “Почесний донор СРСР” (для встановлення надбавки відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів”);

 • - висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного строннього догляду (для встановлення надбавки на догляд);

 • документи про визнання особи жертвою нацистських переслідувань або дружиною (чоловіком) померлої жертви нацистських переслідувань (для підвищення пенсії згідно із Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»).

    За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами „гарячих ліній” 58-38-57 та 58-39-53

 

Адміністрація управління

 

13.04.2018

Фіксований сільськогосподарський податок

 

            Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області інформує.

            З прийняттям незалежності сільськогосподарські підприємства в Україні оподатковувались в Україні на загальних підставах. До липня 1997 року вони мали єдину пільгу щодо податку на прибуток в частині прибутку, який було отримано від виробництва продукції сільського господарства та  продуктів переробки.  На той час з боку держави підтримка сільськогосподарських товаровиробників була обмеженою, мали місце дефіцит кредитних ресурсів і зростаючий рівень податкового навантаження, що призводило до погіршення діяльності сільськогосподарських підприємств.

            До 2004 року особами, які визначались згідно з Законом № 320-XI як сільськогосподарські товаровиробники були – фізичні або юридичні особи, які займалися виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власної виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. З 2004 року сільськогосподарським товаровиробником вважається – юридична особа, незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції чи розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках, водозбірниках) і її переробкою на власних чи орендованих потужностях, в тому числі особисто виробленої продукції на давальницьких умовах і здійснює операції щодо її постачання.

            Фіксований сільськогосподарський податок – це загальнодержавний податок, який застосовується поряд із загальною (традиційною) системою оподаткування. Сільськогосподарські товаровиробники мають право на самостійний вибір системи оподаткування: загальна чи альтернативна.

            Першочерговий варіант фіксованого сільськогосподарського податку, який діяв з 1999 по 2004 роки заміняв 12 податків, зборів (обов’язкових платежів). Так, нарахування внесків до державних цільових фондів, фонду оплати праці мали найвище податкове навантаження, а їх включення до фіксованого сільськогосподарського податку створювало передумови до підвищення та регулярної виплати заробітної плати працівникам підприємства. Але значна економія платників цього податку мала й інший бік – це зниження рівня соціального захисту працівників, які були задіяні в галузі сільського господарства. Лише 68 % грошових коштів надходило до Пенсійного фонду від сплати фіксованого сільськогосподарського податку до 2004 року.

            Починаючи з 2004 року платники фіксованого сільськогосподарського податку збір на обов’язкове державне пенсійне страхування визначали окремо за спеціальною ставкою від об’єкта оподаткування і сплачували за всіх працівників протягом 2005 – 2006 у розмірі 20% загальної ставки (20% від ставки 32%). У 2007 – 40%, у 2008 – 60%, у 2009 – 80%, з 2010 і в наступних роках – у повному обсязі.

            Таким чином, відповідно до законодавства України  з 01.01.2004 року страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до вимог Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховуються до стажу роботи до 01.01.2004 року – в порядку та на умовах передбачених законодавством, що діяло раніше. Наймані працівники, які працювали у страхувальників, які сплачували фіксований сільськогосподарський податок не відрізняються від працівників, які працювали у страхувальників спрощеної та загальної системи оподаткування.

 

ДО УВАГИ МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ!

 

Для підвищення прозорості діяльності Пенсійного фонду України працівники Фонду розробили програму „Пенсійний калькулятор”, яка призначена для надання громадськості інформаційних послуг в частині визначення розміру пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі відповідно до статей 27 та 28 Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 р. „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

За допомогою „Пенсійного калькулятора” будь-який бажаючий зможе самостійно здійснити розрахунок розміру майбутньої пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі згідно зі статтями 27 та 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідно до введених Вами даних за допомогою розроблених у Програмі інтерфейсів.

Ознайомитися з роботою „Пенсійного калькулятору” можна на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України  на адресою www.pfu.gov.ua.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

ПРО ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ

 

Пенсійне посвідчення є документом, що підтверджує факт призначення пенсії й посвідчує особу його власника. Пенсійне посвідчення особа пред’являє там, де потрібно підтвердити статус пенсіонера.

Для отримання посвідчення претендент на пенсію повинен заповнити анкету та надати кольорову фотокартку розміром 4х6 см (як на паспорт).

При отриманні пенсійного посвідчення особа перевіряє правильність зазначених у ньому відомостей. У разі виявлення помилок некоректне посвідчення підлягає знищенню, а особа повинна повторно подати анкету і отримати новий документ.

Слід зазначити, що вилученню та знищенню підлягають також пенсійні посвідчення у випадках їх псування, смерті пенсіонера, переходу його на інший вид пенсії або закінчення строку дії посвідчення.

Іноді пенсіонер втрачає пенсійне посвідчення. Як відновити в цьому випадку необхідний документ? Якщо пенсійне посвідчення відсутнє, або стало непридатним для використання, пенсіонер має звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

Звернувшись пенсіонер заповнює в установленому порядку анкету та надає кольорову фотокартку. На підставі цих документів Пенсійний фонд України забезпечує у місячний строк виготовлення пенсійного посвідчення, яке пенсіонер безкоштовно отримує надавши паспорт.

Якщо одержувач пенсії є неповнолітньою або недієздатною особою, то пенсійне посвідчення мають отримати її батьки або опікуни (при пред’явленні паспорту та відповідних документів, що підтверджують родинні стосунки або опіку).

 

Звертаємо Вашу увагу!

Пенсіонери які раніше замовляли пенсійні посвідчення, але не отримали його, повинні отримати його за адресою пр. Богоявленський, 55-Е, відділи обслуговування громадян. Для довідок звертайтесь за телефоном 58 38 57 або 58-39-53.

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

04.04.2018

Шановні громадяни!

​Одним із засобів удосконалення пенсійної системи та подальшого проведення пенсійної реформи є підвищення рівня обізнаності громадян шляхом проведення ефективної інформаційно - роз’яснювальної роботи.

Відомче видання Пенсійного фонду України – газета «Пенсійний кур’єр” – дозволяє отримувати роз’яснення від кваліфікованих фахівців з питань чинного законодавства та роботи органів Пенсійного фонду.

У цих виданнях міститься інформація про особливості пенсійного забезпечення різних категорій громадян, зміни в пенсійному законодавстві, кваліфіковані відповіді на запитання. Кращі фахівці країни: економісти, юристи, лікарі, психологи консультують читачів. Крім пенсійної тематики видання містять матеріали про секрети раціонального харчування, розповіді про відомих людей, мистецтво, моду, подорожі, корисні поради.

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області нагадує, що у всіх відділеннях поштового зв’язку продовжується передплата періодичного видання Пенсійного фонду України – газету “Пенсійний кур’єр” на 2 квартал 2018 року.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

УВАГА!!!

ТЕЛЕФОНИ „ГАРЯЧИХ” ЛІНІЙ ЦЕНТРАЛЬНОГО ОБ’ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ М. МИКОЛАЄВА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області нагадує телефони „гарячих”.

Запрошуємо громадян Центрального, Заводського та Миколаївського районів отримати консультації з питань пенсійного забезпечення за номерами:

(0512) 58-38-40, (0512) 58-38-33 (із загальних питань),

(0512) 58-38-50, (0512) 58-38-31, (0512) 48-11-67

За цими телефонами громадяни можуть отримати роз’яснення щодо порядку призначення та перерахунку пенсій, умов набуття страхового стажу, віку виходу на пенсію та інше.

Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; формування індивідуальних відомостей про застраховану особу (ф. ОК-5); питання видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування:

(0512) 58 38 64

Інформація щодо забезпечення надходжень від сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів відповідно до законодавства, ведення обліку цих надходжень; відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових та «наукових» пенсій; захист прав застрахованих осіб у пенсійному страхуванні; здійснення доплати до мінімального страхового внеску за телефоном:

(0512) 58 38 66

Телефони довіри щодо повідомлення про виявлені корупційні правопорушення

(0512) 58 38 62, (0512) 58 38 76

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

28.03.2018

Про перерахунок пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб

 

Частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом,   на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Закону  Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103, якою визначено порядок  перерахунку пенсій  пенсіонерам всіх силових структур.

 

Перерахунок військових пенсій (крім пенсій, призначених  особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським).

 

Перерахунок військових пенсій здійснюватиметься з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704  «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 1 січня 2018 року в таких розмірах:

       - з  1 січня 2018 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися  50 %   суми   підвищення   пенсії,    визначеного станом   на 1 березня 2018 року;

       -  з  1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися   75 % суми   підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року;

       -  з 1 січня 2020 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися   100 %   суми   підвищення   пенсії,    визначеного  станом  на 1 березня 2018 року.

 

Перерахунок  пенсій, призначених  особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

 

 Для   осіб  начальницького  і   рядового складу органів  внутрішніх   справ (міліції) перерахунок пенсій здійснюватиметься з   урахуванням  грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 року, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів   України від 11 листопада 2015 р.  № 988  «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

З 1 січня 2018 року виплата проводитиметься в розмірі 100 % суми підвищення пенсії.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після надання коштів на їх фінансування   з державного бюджету в такому порядку:

- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – щомісяця окремою сумою в розмірі 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

- з 1 січня 2020 року – щомісяця окремою сумою в розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

 

Порядок проведення перерахунку пенсій.

 

Підготовка документів для проведення перерахунку пенсій здійснюється відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 13 лютого 2008 р. № 45 (із змінами).

Так, на виконання пункту 2 цього Порядку з 28 лютого по 2 березня 2018 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області забезпечено подання уповноваженим органам силових міністерств та відомств  списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. 

Уповноваженими органами силових структур  протягом місяця буде надано довідки про розмір грошового забезпечення кожного пенсіонера, на підставі яких  буде проводиться перерахунок пенсій.

Після опрацювання наданих довідок виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься основними та додатковими відомостями.

 

Звертаємо увагу всіх пенсіонерів, що для перерахунку пенсій звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

 

 

 

 

 

28.02.2018

ПАМ’ЯТКА ПЕНСІОНЕРУ: ВИПЛАТА ПЕНСІЇ

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє:

1. Кожен український пенсіонер може вибирати установу, де йому одержувати пенсії: або через поштові відділення, або через банківські установи. При чому уповноважений банк пенсіонер обирає особисто, Пенсійний фонд України не має права нав’язувати пенсіонерові спосіб отримання пенсії. Спосіб виплати пенсіонер обирає при подачі заяви при призначенні пенсії. Змінити спосіб виплати або уповноважений банк особа може за власним бажанням, подавши відповідну заяву.

2. Дата виплати пенсії встановлюється у залежності від того, до якої категорії пенсіонерів належить людина: у перші дні місяця пенсії одержують інваліди, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців, наступними отримують пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, потім непрацюючі пенсіонери за віком, ближче до кінця місяця – працюючі пенсіонери. Загалом виплата пенсій в Україні здійснюється з 4 по 25 число кожного місяця.

3. У житті бувають різні обставини, за яких пенсіонер не в змозі особисто отримати пенсію. Тоді він має право уповноважити іншу особу на отримання його пенсії за довіреністю. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності. За довіреностями, посвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, пенсію виплачують один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.

Посвідчити довіреність може нотаріус або, за його відсутності, уповноважені особи органів місцевого самоврядування.

4. Якщо пенсіонер перебуває у місцях позбавлення волі, виплата призначеної йому пенсії здійснюється на загальних підставах.

5. Виплата пенсій за минулий час. Нараховані суми пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більше як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми – щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області  за адресою: пр. Богоявленський, 55- е або за телефонами 58-38-57, 58-39-53, 48-11-58.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

26.02.2018

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОДАННЯ НЕДОСТОВІРНИХ ВІДОМОСТЕЙ В ДЕКЛАРАЦІЇ

 

З 1 січня 2018 року розпочався черговий етап електронного декларування, який триватиме до 1 квітня 2018 року, в зв’язку з чим слід нагадати про відповідальність, яку несуть декларанти, при заповненні декларації.

Зазначення в декларації завідомо недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність, зокрема :

 • несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ), тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку – нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
 • подання завідомо недостовірних відомостей про майно на суму 100 – 250 мінімальних заробітних плат (ч.2 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
 • за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 366-1 Кримінального кодексу України);
 • набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь – яких іншій особі – караються позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна (ст. 368-2 Кримінального кодексу України);

Дисциплінарна відповідальність настає у разі подання завідомо недостовірних відомостей стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму менше 100 мінімальних заробітних плат.

У декларанта є право подати виправлену декларацію один раз упродовж 7 календарних днів після подання відповідної декларації.

Після цього строку декларант також може внести виправлення, але лише після повідомлення про це до НАЗК і отримання відповідного дозволу.

При цьому подання виправленої декларації не звільняє від відповідальності за завідомо недостовірні відомості.

Слід звернути увагу, що адміністративна та кримінальна відповідальність передбачені виключно за подання “завідомо недостовірних” відомостей.

Тобто відповідне діяння має бути вчинено суб’єктом декларування з прямим умислом. При цьому, для притягнення до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень необхідно довести наявність такого умислу, а саме, що суб’єкт декларування усвідомлював недостовірність відомостей, які він зазначив у декларації.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України: легко, зручно, корисно

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Цікавить Ваше пенсійне забезпечення сьогодні чи в майбутньому, але немає часу на відвідування установи Пенсійного фонду України?

Для Вас створено сучасний електронний ресурс веб-портал Пенсійного фонду України, завдяки якому можна в режимі он-лайн вирішувати питання з мінімальною витратою часу, коштів, сил і постійно контролювати дані, які впливають на розмір пенсії сьогодні або у майбутньому. Веб-портал – це сучасний сервіс надання послуг в електронному вигляді.

Після нескладної процедури реєстрації користувачі мають змогу ознайомлюватися з розміщеними на веб-порталі інформативними матеріалами, а у разі потреби – і використовувати їх з практичною метою. Це зручно, тому що швидко і доступно, вигідно, тому що отримати таку інформацію можна безкоштовно.

Звернувшись до послуг, які надаються через зазначений веб-портал, користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії. Також, можна буде ознайомитись із формами заяв, необхідних для призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, отримання допомоги на поховання та заповнити їх, користуючись наданими інструкціями.

Підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, зможуть отримати таку інформацію як взяття їх на облік в органах Пенсійного фонду України, ознайомитись із умовами нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з умовами та порядком складання і подання звітності, а також отримати форми бланків, заяв, інших документів, необхідних для взяття на облік або зняття з нього.

Слід зауважити, що значну зацікавленість електронний сервіс викликає у людей похилого віку. І це неважко пояснити, бо коли виникає потреба вирішити якесь важливе питання, зовсім не обов'язково їхати до територіального управління Фонду. Все можна робити вдома, а зекономлений час і гроші використати на інші справи.

Активними користувачами веб-порталу є й працюючі громадяни області, оскільки для них тут також передбачено чимало можливостей, але основна - мати змогу дізнатись, яку заробітну плату офіційно нараховує роботодавець та чи зараховується страховий стаж в повному обсязі.

Насьогодні, завдяки порталу електронних послуг можна одержати відповідь на ці та багато інших запитань.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИНИ, закликаємо Вас скористатися перевагами, які надає веб-портал електронних послуг вже зараз та заздалегідь потурбуватися про свою майбутню пенсію!!!

Для реєстрації на веб-порталі необхідно прийти до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання та оформити заяву. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Після чого видається розписка про одержання заяви та реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі. Зайшовши на веб-портал ПФУ за адресою: portal.pfu.gov.ua, вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі», потрібно заповнити реєстраційну форму, вибравши логін і пароль. Далі на електронну адресу надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження, з веб-порталу, надходить повідомлення про успішне закінчення реєстрації.

Зареєструватися можливо за адресою Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області: м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 55-е, 1, 3 поверх (Центральний та Заводський відділи обслуговування громадян).

Керівництво Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

08.02.2018

Г Р А Ф І К

особистого прийому громадян в Центральному об’єднаному управлінні

Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

 1. Галинтовська Ольга Олександрівна - начальник управління

Часи прийому: понеділок 9.00 - 12.00, четвер 15.00 - 18.00

 2. Бондаренко Оксана Володимирівна - перший заступник начальника управління

Часи прийому: вівторок 13.00 - 17.00, п’ятниця 9.00 - 12.00

 3. Токар Олена Вікторівна - заступник начальника управління

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00.

4. Коломєєць Юлія Вікторівна - заступник начальника управління

Часи прийому: вівторок  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00, четвер 9.00 - 12.00, 13.00 – 16.00

5. Філіпенко Алла Василівна - начальник Центрального відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00.

6. Кацубо Наталя Валеріївна - начальник Центрального відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00.

7. Ященко Ірина Олегівна - начальник Заводського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00.

 8. Биханова Світлана Іванівна - Начальник Заводського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 18.00.

9. Скакун Тетяна Миколаївна - Начальник Миколаївського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій (вул. Очаківська, 125)

10. Заволока Олена Іванівна -  начальник фінансово-економічного відділу - головний бухгалтер

Часи прийому: понеділок 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00.

11. Щирая Катерина Леонідівна - начальник Центрального відділу обслуговування громадян

Часи прийому: понеділок, четвер  8.30 - 12.00, 12.30 - 17.15.

12. Агафонова Ірина Іванівна - - начальник Заводського відділу обслуговування громадян

Часи прийому: понеділок, четвер  8.30 - 12.00, 12.30 - 17.15.

13. Краснікова Ірина Едуардівна - начальник Миколаївського відділу обслуговування громадян

Часи прийому: понеділок, четвер  8.30 - 12.00, 12.30 - 17.15 (вул. Очаківська, 125-А).

14. Петрова Тетяна Валентинівна - начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

Часи прийому: понеділок, четвер  9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00.

15. Кузьмина Богдана Миколаївна - начальник юридичного відділу

Часи прийому: середа 13.00 - 17.00

16. Пастухова Ірина Іванівна - начальник відділу по роботі з персоналом

Часи прийому: понеділок 9.00 - 12.00

17. Волошанівський Андрій Васильович - начальник адміністративно-господарського відділу

Часи прийому: вівторок 9.00 - 12.00

18. Центральний, Заводський відділи обслуговування громадян (1 поверх, 3 поверх)

Часи прийому: щодня 8.30 - 17.15, п’ятниця 8.30 - 16.00

 19. Миколаївський відділ обслуговування громадян  (вул. Очаківська, 125-А)

Часи прийому: щодня 8.30 - 17.15, п’ятниця 8.30 - 16.00

 

Інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни приймаються ПОЗАЧЕРГОВО

Обов'язкові реквізити звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на

загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України  м. Миколаєва Миколаївської області нагадує, що згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок 435) звіт повинен містити такі обов'язкові реквізити:

 • тип форми ("додаткова", "початкова", "ліквідаційна", "скасовуюча", "призначення пенсії");

 • звітний період, за який подається Звіт;

 • повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) страхувальника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також інші категорії страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" ;

 • код за ЄДРПОУ або податковий номер / серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

 • код основного виду економічної діяльності;

 • клас професійного ризику виробництва (у разі подання Звіту за період до 01 січня 2016 року);

 • місцезнаходження (місце проживання) страхувальника;

 • код органу доходів і зборів, до якого подається Звіт;

 • дата подання Звіту;

 • ініціали, прізвища, податкові номери або серії та номери паспортів посадових осіб страхувальника;

 • середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період (за наявності);

 • кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності);

 • штатна чисельність працівників (за наявності);

 • кількість створених нових робочих місць у звітному періоді (за наявності);

 • підписи страхувальника - фізичної особи та/або посадових осіб страхувальника, засвідчені печаткою страхувальника (за наявності).

Зазначені реквізити мають бути обов'язково заповнені в усіх таблицях додатків до Звіту, де вони передбачені.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України

м. Миколаєва Миколаївської області запрошує на роботу:

 

 • Спеціалістів державної служби.

Інформація про умови проведення конкурсу та основні вимоги до кандидатів на заміщення вакантних посад державної служби міститься на офіційному сайті Національного агентства державної служби (www.guds.gov.ua) в розділі „Вакансії”.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу по роботі з персоналом Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області за адресою: пр. Богоявленський, 55-е, каб. 803, тел. 58-38-76.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України

м. Миколаєва Миколаївської області

 

25.01.2018

НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

 

Пенсія за віком призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох  місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

З 01.01.2018 року право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки, після досягнення пенсійного віку 60 років та які мають не менше 25 років страхового стажу (з поступовим підвищенням стажу до 35 років). У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (від 25 до 35 років в залежності від часу виходу на пенсію), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу від 15 до 25 років (з поступовим збільшенням до 25-35 років). У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, зазначеного вище страхового стажу, особи матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Крім того, починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності у особи 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше 3-х місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (при зверненні особи по закінченню встановленого 3-місячного терміну пенсія за віком призначається з дня подання нею заяви про призначення пенсії). Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

При зверненні за призначенням пенсії за віком непрацююча особа  особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, подає безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі за місцем проживання (реєстрації) заяву.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників за місцезнаходженням таких закладів.

 Заява про призначення пенсії працюючим особам подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.

 При зверненні за призначенням пенсії за віком до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання необхідно подати такі документи:

 1. Заява за встановленим зразком;
 2. Паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;
 3. Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера (або відповідна відмітка в паспорті для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера);
 4. Документи про стаж, до яких можуть належати

- трудова книжка;

- диплом, атестат (в разі навчання за денною формою);

- військовий квиток;

- довідки, видані за місцем роботи, служби, навчання або архівними установами;

- свідоцтва про народження дітей для жінок, які не працювали і здійснювали догляд за дітьми до 3-річного віку;

- документи, що підтверджують здійснення догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або престарілим;

- документи, що підтверджують періоди здійснення особою підприємницької діяльності та ін.

Починаючи з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

 1. Довідка про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв, до 01.07.2000 (за бажанням заявника);
 2. Документи, що засвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, члена сім’ї загиблого, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Почесного донора України (СРСР), жертви нацистських переслідувань, документи про визнання особи реабілітованою та інші).
 3. Документи про присвоєння звання «заслужений».

Отже, якщо всі зазначені вище документи зібрані, то перш за все необхідно зробити первинну їх правову експертизу. По перше, необхідно зіставити правильність написання свого прізвища, імені, по батькові та року народження у всіх наявних документах паспортним даним, на українській та російській мові відповідно.

Якщо Ви виявили в своїх документах неточності, то необхідно звернутися до роботодавця або архівної установи для проведення уточнень або отримання уточнюючих документів. В разі, коли з різних на те причин, Ви не може вирішити дане питання, необхідно звертатись за допомогою до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання. Працівники Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області нададуть Вам кваліфіковану всебічну допомогу і направлять запити для отримання необхідної інформації.

До уваги жінок! Якщо після укладання шлюбу або розлучення у Ваші документи не внесено відповідні корективи, то Вам необхідно також подати той чи інший документ, який підтверджує відповідні зміни прізвища.

 

Адміністрація Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

ШАНОВНІ ПЕНСІОНЕРИ!

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області нагадує!

У разі свого працевлаштування (у тому числі зайняття підприємницькою діяльністю) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з такими вимогами чинного пенсійного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при призначенні пенсійних виплат та особисто розписався у заяві відповідного змісту.

Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів.

Разом з тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти органи Пенсійного фонду України і про звільнення з роботи, адже це може вплинути на збільшення розміру пенсійних виплат при перерахунку пенсій.

 

Адміністрація управління

 

18.01.2018

ШАНОВНІ ПЕНСІОНЕРИ!

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду нагадує, що відповідно до ч.2 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (зі змінами внесеними Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 №2148-VIII) з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 становить 3723 грн., розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2018 – 1373 грн. Отже, мінімальний розмір пенсії для осіб, які досягли 65-річного віку, при наявності страхового стажу для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років, з 1 січня 2018 року становить 1489 грн 20 коп.

Адміністрація управління

 

ЗМІНИЩО ВІДБУЛИСЯ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ З 01.01.2018

Центральне обєднане управління Пенсійного фонду україни м. Миколаєва Миколаївської області повідомляє, що з настанням нового 2018 року у пенсійному законодавстві набули чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148 від 03.10.2017.

Першою зміною пенсійного законодавства є збільшення мінімального розміру пенсій до 1489 грн. 20 коп. для непрацюючих 65-річних осіб зі значним страховим стажем (30 років у жінок та 35 – у чоловіків). З 1 січня збільшено також максимальний розмір пенсій з 10740 грн. до 13730 грн.

Друге нововведення – збільшення страхового стажу для виходу на пенсію. Зокрема з 1 січня 2018 року необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років зріс до 25 років та в подальшому зростатиме щороку на рік до досягнення 35-річної позначки у 2028 році. Нагадаємо, до 31 грудня 2017 року на пенсію можна було вийти в 60 років – при наявності 15-річного страхового стажу.

З 1 січня 2018 року в страховий стаж для визначення права на призначення пенсії починають зараховуються періоди:

- ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку: з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, які підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності; з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати ЄСВ);

- проходження військової служби до 31 грудня 2017 року включно;

- перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до моменту введення сплати страхових внесків (ЄСВ) за жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Також варто нагадати, що особи, які незабаром досягнуть пенсійного віку, але не мають достатнього страхового стажу для набуття права на пенсійне забезпечення, можуть поповнити його шляхом добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

 

Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області

 

Архів інформації за 2017 рік

ПОШУК НА САЙТІ

© Адміністрація Заводського району. Изготовление сайтов и продвижение ADS group