1 5 2
prezident rada ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ oda_mykolaiv

Філія Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Керівництво: полковник внутрішньої служби Вдовиченко Олег Володимирович начальник філії

Контактні данівул. Спаська, 39, м. Миколаїв, 54001


Телефон: (0512) 37-68-18, e-mail: mk1@probation.gov.ua

Сторінка Facebook

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8:00 до 17:00 п’ятниця: з 8:00 до 15:45
обідня перерва:  12:00 - 12:45
​вихідний : субота, неділя
 

 


НОВИНИ


 

Допомога завжди поруч

 

09 грудня 2020 року між філією Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Міським центром підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО підписаний меморандум про співпрацю.

Даний центр здійснює широкий спектр послуг для зазначеної категорії осіб, а саме: надає первинну психологічну допомогу, юридичні та соціальні послуги. Спеціалісти – психологи допомагають вирішити конфлікти, які виникають між членами сім'ї, соціальні працівники здійснюють соціальний супровід з наданням необхідної соціально - психологічної допомоги, юристи надають консультації з правових питань та допомагають в оформленні та отриманні необхідних документів. В свою чергу персоналом органу пробації проводиться інформаційна робота з засудженими особами, які перебувають на обліку та потребують допомоги з боку центру. Під час такої роботи виявляються особи, яким потрібна допомога. 

Озброївшись новими знаннями та корисною інформацією, співробітники Заводського районного відділу тепер мають більш чітке уявлення про реалізацію всіх отриманих знань у своєї діяльності.

Контактний телефон Міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО 0633973593. Адреса: м. Миколаїв пров.  Кобера,13

           

 

Заводський районний відділ

Філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області
      


 

17 грудня 2020

 

Протягом 2020 року з установ виконання покарань до Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» надійшло 30 запитів щодо вирішення питань побутового влаштування, працевлаштування, надання місця проживання особам, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі.

Особами, до яких застосовувалось покарання (стягнення) у виді громадських робіт, безкоштовно було відпрацьовано з благоустрою  Заводського району 2100 годин.

  

26 листопада 2020


 

ІНФОРМАЦІЯ СЛУЖБИ ПРОБАЦІЇ

 

Заводський районний відділ Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  виконує рішення суду у відношенні осіб яким  призначено покарання у виді громадських робіт. Підприємства на яких виконуються дані види покарання та стягнень визначаються органами місцевого самоврядування і відбуваються в громаді за місцем проживання порушника.

За десять місяців 2020 року порушниками було відпрацьовано більше 1650 безоплатних годин по благоустрою Заводського району м. Миколаєва. Робота полягає у прибиранні території навколо будівель, прибирання негабаритного мусору, догляду за зеленими насадженнями.     

Виконання зазначених видів покарань не припиняється під час дії карантину, суворо дотримуючись всіх встановлених норм запобігання захворюванню.

Співробітники служби пробації Заводського району м. Миколаєва постійно контролюють роботу засудженого за місцем відбування покарання, у 2020 році було здійснено 16 перевірок.

Даний вид покарання є більш ефективним та дієвим, оскільки особа не втрачає соціальних зв’язків, залишається на волі зі своєю сім’єю, продовжує працювати на основній роботі, відбуває покарання по території, де безпосередньо проживає.
 


 

26 листопада 2020

 

В  рамках співпраці з громадськими організаціями Заводський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області розпочав співпрацю з Миколаївським фондом «Любисток» для консолідації зусиль у ефективній реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Миколаївській області.

27 та 28 жовтня 2020 року співробітники Заводського районного відділу проходили навчання за проектом «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення Миколаївської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». Даний проект реалізується в одинадцяти областях України за підтримки Міністерства соціальної політики, Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні  (МОМ), Міністерства закордонних справ Норвегії та USAID.

В своїй діяльності співробітники почали використовувати отриманні знання. Для підвищення рівня обізнаності щодо основних правил безпеки, можливостей безпечного працевлаштування 24 та 25 листопада 2020 року проводились інтерактивні ОНЛАЙН КВЕСТИ (у ігровій формі) з безпечного працевлаштування «Шукаєш роботу? Спробуй свої сили» з суб’єктами пробації. Після проходження КВЕСТу були видані іменні сертифікати учасникам.

Після завершення проекту робота буде продовжуватись й надалі.
 22 вересня 2020

 

Заводський районний відділ філії Державної установи “Центр  пробації” в Миколаївській області продовжує роботу по залученню волонтерів. Так 22.09.2020 року на базі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Миколаївського національного університету імені  В.В. Сухомлинського був проведений круглий стіл де на порядку денному розглядалося питання встановлення партнерської співпраці кафедри з Заводським відділом пробації в якості стейкхолдерів спеціальності “Соціальна робота” та включення в навчальний план студентів навчальної дисципліни, присвяченої соціально-правовим основам пробації в Україні для підготовки фахівців соціальної сфери до роботи в центрах пробації. Для студентів така співпраця надає можливість долучитися до волонтерської діяльності в Заводському  відділі пробації та здобути безцінний досвід професійної діяльності.

 

Волонтер - фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Тобто, волонтер безоплатно виконує роботи та надає послуги на засадах добровільності, соціальної спрямованості та неприбутковості.

 

Здійснювати волонтерську діяльність в Україні можуть її громадяни, а також іноземці, особи без громадянства, але які перебувають в державі на законних підставах.          

 


 

Напередодні розгляду Проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності", звертаємо Вашу увагу на важливість подальшого розвитку в Україні інституту Пробації.

 
 

Заводський районний відділ філії Державної установи “Центр  пробації» в Миколаївській області запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

Ми хочемо жити в успішній країні. А країну визначають люди. Коли кожен небайдуже ставиться до свого оточення і вирішує проблеми, які турбують, країна розвивається.


Волонтери — це звичайні люди, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення соціально корисних проектів.
Робити добрі справи можуть усі: діти, дорослі, люди з підвищеними потребами, компанії, агенції і навіть цілі країни
.
 

 

Хто такі волонтери в Україні? Які вони мають права та обов’язки? Хто може здійснювати волонтерську діяльність? 


Волонтер - фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги. Тобто, волонтер безоплатно виконує роботи та надає послуги на засадах добровільності, соціальної спрямованості та неприбутковості.

  

Здійснювати волонтерську діяльність в Україні можуть її громадяни, а також іноземці, особи без громадянства, але які перебувають в державі на законних підставах.

 

Волонтерство є формою благодійності. Залучати волонтерів до своєї діяльності можуть тільки неприбуткові організації – громадські, благодійні, органи державної влади та місцевого самоврядування, ОСББ, бібліотеки, школи, лікарні.

 

Українські волонтери, які допомагають українським захисникам на Сході України, свої права, обов’язки та процедури діяльності «Волонтера АТО» регулюють окремими нормативно-правовими актами.

 

Яку допомогу волонтери можуть надавати? Виключно на базi організації чи установи, що залучає волонтера, він може допомагати у проведенні спортивних, культурних та інших заходів національного чи міжнародного значення, а також надавати волонтерську допомогу під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.

 

Волонтер:

✅ має право отримати достовірну, точну та повну інформацію про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;


✅ має право вимагати укладення угоди з організацією про провадження волонтерської діяльності;


✅ має право на зарахування часу здійснення волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики;


✅ може отримати посвідчення;


✅ може бути застрахованим організацією;


✅ може отримати відшкодування витрат пов’язаних із відрядженням, проїздом, отриманням візи, витрат на харчування (якщо час волонтерства перевищує 4 години), витрат на проведення медичного огляду та інших лікувально-профілактичних заходів, пов’язаних із наданням волонтерської допомоги.

 

❗Водночас волонтер має обов’язки перед організацією, які включають і сумлінність виконання завдань, і відповідальністю в разі нанесення шкоди організації.

 

 

Волонтерська діяльність регламентується Законом України “Про волонтерську  діяльність” № 3236 -VI від 19.04.2011 року.

 

За довідками звертатися: м. Миколаїв вул. Спаська, 39, т. 050-6500201


                 


 

22 квітня старшим інспектором Заводського районного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області  Аногдою І.А. спільно з представником Громадського формування “Народна Дружина” Берсаном В.В. здійснено  перевірку засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також можливість проживання громадян після звільнення з місць позбавлення волі, що проживають в мікрорайоні Велика Корениха. Під час перевірки було встановлено фактичне місце проживання двох осіб, з якими була проведена  роз’яснювальна робота щодо недопущення протиправноповедінки, дотримання порядку та умов відбування покарання в період карантину.

В період карантину виконання  службових обов’язків працівниками Заводського  відділу пробації  здійснюється  в повному обсязі  з  урахуванням обмежувальних карантинних заходів .

 


 

ПРО ПРОБАЦІЮ (13.02.2020)

 

5 лютого  2015 року Верховна рада України прийняла Закон України “Про пробацію”, що визначив організаційно-правові засади для створення пробації України.

 

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд засудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника, передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.

 

Головна мета пробації - безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

 

 Пробація - цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

    Впровадження пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

   Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

     Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Сьогодні на обліку пробації в Україні перебуває понад 65 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.

 У Заводському районному відділі філії Державної установи “ Центр пробації” за 2019 рік пройшло по облікам 397 осіб , складено 82 досудові доповіді.  З осіб які перебували на обліку з числа засуджених лише 3 скоїли повторні злочини . Засудженими до громадських робіт та адміністративно покараними до громадських робіт протягом 2019 року було   відпрацьовано  1480 безоплатних годин. Також відділ у 2019 році виконувались 37 ухвали судів щодо адміністративного правопорушення за несплату аліментів. Цими правопорушниками  було зароблено 46621 грн., які були перераховані для погашення заборгованості по аліментам.

Пробація державі обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення.


 


 


 

 

Суспільно корисні роботи.

 

07 грудня 2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

До Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області перша постанова суду у відношенні правопорушника за ст. 183-1 КУпАП України(несплата аліментів) надійшла 19.11.2018 року. Станом на сьогоднішній день таких постанов суду надійшло 29.

26 осіб відпрацювали адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт, їх заробіток перерахований на рахунки Державних виконавчих служб України для погашення заборгованості за аліменти.

До функцій служби пробації входить контроль за відпрацюванням порушником суспільно – корисних робіт. Згідно рішення Миколаївської міської ради № 1176 від 23.11.2018 року «Про визначення видів суспільно – корисних робіт та переліку підприємств, у сфері відання яких перебувають об’єкти, на яких особи виконують адміністративне стягнення у вигляді суспільно – корисних робіт» та переліку виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, інших установ і організацій та об’єктів міста Миколаєва для організації виконання суспільно – корисних робіт затверджено 12 підприємств комунальної власності.

У червні – серпні 2019 року на комунальному підприємстві «Дорога» суспільно – корисні роботи відпрацьовували 2 особи. Старший інспектор Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Ірина Зиміна здійснила перевірку за місцем роботи порушників, дотримання ними вимог законодавства. Перевірки відпрацювання суспільно – корисних робіт проводяться щодо кожної особи на підприємстві, де вони відпрацьовують. Акти перевірки складаються  в присутності адміністрації підприємства та відповідальної особи.

Суспільно – корисні роботи не є механізмом погашення повної заборгованості по аліментам, а є нагадуванням боржнику про його обов’язки по відношенню до своєї дитини,не тільки про адміністративну, але й кримінальну відповідальність у разі подальшої несплати аліментів.

 

Заводський районний відділ

філії Державної установи

«Центр пробації»

в Миколаївській області                                          

 

Суспільно корисні роботи.

 

07 грудня 2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

До Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області перша постанова суду у відношенні правопорушника за ст. 183-1 КУпАП України(несплата аліментів) надійшла 19.11.2018 року. Станом на сьогоднішній день таких постанов суду надійшло 29.

26 осіб відпрацювали адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт, їх заробіток перерахований на рахунки Державних виконавчих служб України для погашення заборгованості за аліменти.

До функцій служби пробації входить контроль за відпрацюванням порушником суспільно – корисних робіт. Згідно рішення Миколаївської міської ради № 1176 від 23.11.2018 року «Про визначення видів суспільно – корисних робіт та переліку підприємств, у сфері відання яких перебувають об’єкти, на яких особи виконують адміністративне стягнення у вигляді суспільно – корисних робіт» та переліку виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, інших установ і організацій та об’єктів міста Миколаєва для організації виконання суспільно – корисних робіт затверджено 12 підприємств комунальної власності.

У червні – серпні 2019 року на комунальному підприємстві «Дорога» суспільно – корисні роботи відпрацьовували 2 особи. Старший інспектор Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Ірина Зиміна здійснила перевірку за місцем роботи порушників, дотримання ними вимог законодавства. Перевірки відпрацювання суспільно – корисних робіт проводяться щодо кожної особи на підприємстві, де вони відпрацьовують. Акти перевірки складаються  в присутності адміністрації підприємства та відповідальної особи.

Суспільно – корисні роботи не є механізмом погашення повної заборгованості по аліментам, а є нагадуванням боржнику про його обов’язки по відношенню до своєї дитини,не тільки про адміністративну, але й кримінальну відповідальність у разі подальшої несплати аліментів.

 

Заводський районний відділ

філії Державної установи

«Центр пробації»

в Миколаївській області                                           

 

 

 Суспільно корисні роботи.

 

07 грудня 2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

До Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області перша постанова суду у відношенні правопорушника за ст. 183-1 КУпАП України(несплата аліментів) надійшла 19.11.2018 року. Станом на сьогоднішній день таких постанов суду надійшло 29.

26 осіб відпрацювали адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт, їх заробіток перерахований на рахунки Державних виконавчих служб України для погашення заборгованості за аліменти.

До функцій служби пробації входить контроль за відпрацюванням порушником суспільно – корисних робіт. Згідно рішення Миколаївської міської ради № 1176 від 23.11.2018 року «Про визначення видів суспільно – корисних робіт та переліку підприємств, у сфері відання яких перебувають об’єкти, на яких особи виконують адміністративне стягнення у вигляді суспільно – корисних робіт» та переліку виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, інших установ і організацій та об’єктів міста Миколаєва для організації виконання суспільно – корисних робіт затверджено 12 підприємств комунальної власності.

У червні – серпні 2019 року на комунальному підприємстві «Дорога» суспільно – корисні роботи відпрацьовували 2 особи. Старший інспектор Заводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Ірина Зиміна здійснила перевірку за місцем роботи порушників, дотримання ними вимог законодавства. Перевірки відпрацювання суспільно – корисних робіт проводяться щодо кожної особи на підприємстві, де вони відпрацьовують. Акти перевірки складаються  в присутності адміністрації підприємства та відповідальної особи.

Суспільно – корисні роботи не є механізмом погашення повної заборгованості по аліментам, а є нагадуванням боржнику про його обов’язки по відношенню до своєї дитини,не тільки про адміністративну, але й кримінальну відповідальність у разі подальшої несплати аліментів.

 

Заводський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 Вебінар на тему: «Соціальна адаптація осіб, звільнених з місць позбавлення волі чи обмеження волі:

сучасні виклики та перспективи»

29 листопада громадською організацією FREE ZONE у приміщенні готелю «Reikartz River» організований вебінар на тему: «Соціальна адаптація осіб, звільнених з місць позбавлення волі чи обмеження волі: сучасні виклики та перспективи». До даного вебінару були залучені 12 регіонів України, в Миколаєві приймали участь суб’єкти соціального патронажу звільнених, представники громадських рад при міжрегіональних управляннях з питань виконання кримінальних покарань та пробації, члени спостережних комісій та представники районних відділів пробації. Проблема соціальної адаптації осіб, звільнених від відбування покарання, – одна з центральных у боротьбі зі злочинністю. У кримінологічному плані вона є одним з напрямів попередження рецидивної злочинності. Соціальна адаптація – це міст, витканий із соціальних і психологічних ниток, по якому звільнений повертається в суспільство, відновлює соціально корисні зв’язки, правовий статус громадянина.

Перший заступник начальника ДУ «Центр пробації» докладно розповіла про cоціальну адаптацію осіб, звільнених з місць позбавлення чи обмеження волі. Особлива увага була приділена змінам у законодавстві в сфері надання соціальних послуг, також  чинників, що можуть спричинити складні життєві обставини. Обговорювались основні положення Закону України «Про соціальні послуги», в зв’язку з чим вносяться зміни до восьми діючих законів, які регулюють законодавство в сфері надання соціальних послуг.

Відповіді на питання щодо підготовки осіб до звільнення з місць позбавлення або обмеження волі надав начальник відділу пенітенціарної пробації ДУ «Центр пробації» Мовчан А.І.

 

ПОШУК НА САЙТІ

 

Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради @ 2021